Listopad 2008

Animačka of me

30. listopadu 2008 v 18:46 | Sissi |  Pohyblivé obrázky

To mi nedělejte!!!

30. listopadu 2008 v 18:29 | Sissi |  Blacklist
Hned 2 najednou od mýho milovanýho SB.Ale asi to rubriku chudák neviděla:D

[1] MMavril, Web, 30.11.2008 13:14

ahojky přispěj prosím do rekordu komentářů a hlásni pro mě tady - http://svetvtipu.blog.cz/0811/2-kolo-sonb

[1] MMavril, Web, 24.11.2008 17:39

ahojí prosím hlasuj pro me tady - http://svetvtipu.blog.cz/0811/1-kolo-sonb#komentare
a tady - http://my-hellokitty.blog.cz/0811/miss-blogarka
všude jsem jako MMavril tak papíQ

Mixík pixelek

29. listopadu 2008 v 22:31 | Sissi |  Pixelky

Pes,psoun fenek

29. listopadu 2008 v 22:17 | Sissi |  Obrázky+info o zvířatech

.


Zkříženiny :D

29. listopadu 2008 v 21:42 | Sissi |  Vtipné obrázky

Samojed

29. listopadu 2008 v 12:17 | Sissi

Popis plemene očima chovatele

Mezi charakterové vlastnosti samojeda patří pracovitost, bezpodmínečná věrnost a vytrvalost. Je to klidný, přátelský a vždy šťastný pes s vrozeným dobrým vztahem k člověku. Kdekoliv se tento nádherný pes s bohatou bílou srstí (může mít i krémový odstín, nebo krémové znaky) a smějícím se obličejem objeví, každý se za ním otočí a všude si získá přátele. Samojed je s každým zadobře, dokonce i s vetřelci, je ochoten se podělit se zloději i o majetek svého nejmilovanějšího páníčka, takže na hlídání se moc nehodí. Samojed potřebuje ke svému štěstí lásku člověka. Chce být neustále vedle něj. Je mu jedno, jestli jeho místo bude na chodbě, v kuchyni, přede dveřmi nebo v posteli místo manžela(ky), musí prostě být blízko své rodiny. Má rád děti. I když ho děti budou neustále "testovat", jestli mu dobře drží ouška na hlavě, jestli by si nemohly vzít jeho ocásek, natrhat si pár chloupků, a což mu tak obléknout svetr, aby mu nebyla zima, samojed bude vše trpělivě snášet, vrtět ocáskem, usmívat se a malému páníčkovi maximálně olízne tvář nebo ouško. Samojed by neměl být celodenně v kotci. Tím by utrpěla jeho veselá a rošťácká povaha. Jeho tvář je výjimečná svým nikdy nemizícím šťastným úsměvem, tím si vysloužil oslovení usmívající se vánoční pes. Samojed má nezávislou povahu, je velmi živý, rád polemizuje o povelech, není to takový psí otrok, který všechny příkazy vyplní do puntíku, ale je dost chytrý na to, aby zvládl základní výcvik bez jakýchkoliv problému. Výcvik i výchovu je nutno vést důsledně a pravidelně. Pokud vezmete samojeda a psa služebního plemene na okraj skály a přikážete jim, aby skočili, pes služebního plemene poslechne, skočí a zmrzačí se. Samojed se podívá dolů ze skály, pak na vás, jestli to fakt myslíte vážně, potom se otočí, odejde a myslí si: "Přeci nejsem tak hloupý, abych skočil ze skály a zabil se." Pokud budete po samojedovi vyžadovat jakékoliv povely, bude nejdřív dělat, že neslyší, potom, že musí dokončit svou činnost a když konečně začne klusat směrem k vám a vy si myslíte, že máte vyhráno, proběhne kolem vás a začne štěkat na sousedovy kočky. A potom, ale to vy jste už pěkně rudí zlostí, že vás váš vlastní pes neposlouchá, konečně s radostí a nádherným úsměvem přiběhne k vám. A vy mu odpustíte!

Je to energií nabitý pes, potřebuje dostatek pohybu. A to buď formou sáňových sportů, nebo velkého výběhu, zahrady. Pokud je chován v bytě, k čemuž se dokáže dokonale přizpůsobit, je vhodné s ním na vodítku běhat, jezdit na kole, nebo alespoň chodit na delší procházky. V teplejším období nad 15 stupňů je třeba pohyb omezit z důvodu přehřátí a pes musí mít k dispozici neustále misku s vodou. Samojed vás bude neustále překvapovat svými nikdy nekončícími nápady. Když si budete myslet, že už vám nerozkouše žádný stromek, že už z toho vyrostl, rozkouše vám boty za 2000,-. Když ho odnaučíte kousat boty, zapomenete venku dětské hračky (jak báječně chutnají). Budete na sebe přísní a naučíte se nezapomínat venku žádné nové předměty, samojed se podhrabe pod plotem a zlikviduje sousedovu drůbež. Samozřejmě škodu musíte uhradit. Plot řádně zabezpečíte proti útěkům a samík ucítí 3 metry pod zemí nějakou zatoulanou myšku. Když dovezete dvě kolečka hlíny a zahrabete ten třímetrový kráter (myška samozřejmě utekla), samojed zjistí, že blatníky na vašem kole jsou plastové. Když koupíte nové blatníky a schováte kolo do kůlny, samojed si všimne nafukovacího bazénu s vodou. "Óóó to je pokoupáníčko." Když uklidíte zbytky bazénu (při samojedím dovádění bohužel nevydržel nápor drápků), vzpomene si na hromadu písku. Na mokré srsti písek výborně drží. Konečně je vysušený a vyčesaný, co to kouše? Našel zapomenutý kolíček na prádlo. Když se konečně po týdnu dopočítáte všech částí rozkousaného kolíčku (ještě, že víte, kam chodí váš miláček kakat) a oddechnete si, že mu nic nezůstalo v žaludku, samojed si všimne, že jste právě zasadili nový stromek (ten původní přece rozkousal). Nic proti, ale vypadá to, že jste zase na začátku. Ale vy mu přesto odpustíte, když se na vás po dokonale vykonané práci podívá s tím svým neodolatelným úsměvem, vždycky mu odpustíte.

Srst samojeda nepotřebuje velkou péči. Postačí denně několik minut kartáčovat, mimo období línání, kdy je nutné kartáčovat déle. Žije-li pes v bytě, musí páníček počítat s tím, že bude mít chlupy na snídani s rohlíkem, na oběd v polívce a večeře se radši vzdá. Dokonce i na svátečních šatech ty dlouhé bílé potvůrky najde. Jeho srst nepropouští vodu, není třeba jej koupat, nebo pouze příležitostně, např. před výstavou nebo po velmi blátivé procházce. Samojed má samočistící srst, bláto uschne a samo opadá, stačí také po uschnutí psa vykartáčovat.
Samojed je zosobněním krásy, ostražitosti, síly, čilosti, důstojnosti a půvabu. Je to jemný velmi vnímavý pes a dobrý společník.
Pokud se rozhodnete chovat samojeda, přejeme hodně krásných zážitků a šťastně prožitých dní, hodně výstavních i sportovních úspěchů a aby Vám pejsek přinášel jen samou radost do života.

Standart plemene

Hlava

Lebka je klínovitého tvaru, trochu klenutá, s výrazným sklonem. Silný a široký čenich je stejně dlouhý jako lebka a rovnoměrně se zužuje k nosu. Nos je dobře vyvinutý. Hřbet nosu je rovný. Poněkud masitější pysky těsně přiléhají.
Koutky jsou trochu zvednuté, takže se zdá, že se pes stále směje. Celá hlava je mohutná.
Oči: tmavohnědé, hluboko vsazené, mandlového tvaru, zešikmené. Jsou položené daleko od sebe, mají živý inteligentní výraz.
Uši: trojúhelníkového tvaru. Jsou poměrně malé, vzpřímené, pohyblivé, na koncích mírně zakulacené, vysoko nasazené a dost od sebe vzdálené.
Chrup: nůžkový skus. Povolen je i klešťový skus, ale není žádoucí. Počet zubů 42. Čelist i sanice jsou silné.

Krk

Přiměřeně dlouhý a silný krk nosí pes hrdě vzpřímený.

Trup

Délka těla je o něco větší než výška v kohoutku. Hluboký a pevný trup je pružný. Středně dlouhý hřbet je svalnatý a rovný. Na krku vyrůstá bohatá hříva. Feny mohou být o něco delší než psi. Bedra jsou silná a břicho mírně vtažené. Při pohledu zepředu je hrudník široký a hluboký, s klenutými žebry, ale ne sudovitý. Mírně zešikmená zadní část hřbetu je silná a svalnatá.

Hrudní končetiny

Šikmé lopatky jsou dlouhé a pevné. Dobře postavené svalnaté hrudní končetiny se silnými kostmi jsou rovné, s lokty přiléhajícími k tělu. Předloktí je silné, ale pružné

Pánevní končetiny

Při pohledu zezadu mají být rovné a rovnoběžné, silně osvalené. Kolenní klouby a nártní kosti jsou dobře zaúhlené, s nízko položeným hleznem. Paspárky se odstraňují štěňatům 3.-4. den po narození. Pružné tlapy jsou oválné, s lehce klenutými prsty.

Ocas

Při zbystření pozornosti nebo pří pohybu nese pes ocas stočený dopředu nad hřbetem nebo ho má svěšený na stranu. V klidové poloze může ocas viset a sahá tak až k hleznům.

Chůze

Samojed je klusák s volnou, energickou, prostornou a dlouhou chůzí.

Srst

Osrstění je bohaté, těžké, elastické a husté. Podsadu s krátkou a měkkou hustou srstí prorůstají dlouhé, rovné a tvrdé pesíky, které tvoří krycí srst. Srst na krku a na ramenech vytváří hřívu a límec, který lemuje hlavně hlavu psa. Na vnějších stranách uší, na hlavě a na předních částech hrudních končetin je srst krátká a hladká. Vnitřní strana uší je dobře osrstěná a také mezi prsty vyrůstá ochranná srst.

Zbarvení

Může být bílé, krémové nebo bílé s nažloutlými znaky. Čenich, pysky a orámování očí je černé, čenich může být i červenohnědý. Samojedi krémového nebo žlutavého zabarvení nejsou tak žádaní jako bílí, ale je třeba je občas zařadit do chovu pro udržení žádoucího pigmentu. Navíc při páření výhradně bílých jedinců získává srst za 2-3 generace tzv. mrtvé zbarvení. Srst s ledově třpytivým zbarvením lze udržet jen tehdy, když se do chovu občas zařadí jedinec s krémovým nebo žlutavým zbarvením. Jedna z prvních anglických chovatelek zjistila, že i pro udržení vytrvalosti je nutné vřazovat do plemenitby jedince s tímto zbarvením. Jen pes se správným zbarvením a typickým usměvavým výrazem je zvlášť přitažlivý a milý. Pro zajímavost uvádíme, že z vyčesané srsti samojeda lze uplést teplý svetr. Už dávní chovatelé to věděli a využívali.

Velikost

Výška psa v kohoutku dosahuje 57 cm a feny 53 cm, s povolenou odchylkou ± 3 cm.

Důležité upozornění

Každá odchylka od normy je považována za vadu.
http://www.vetcentrum.cz/public/img/pejsci/kopie_-_samojed_stene.jpg
http://fefi.wz.cz/obr/samojed.jpg
Samojed-štěňátka s PP - Foto 1
Samojed-štěňátka s PP - Foto 3
samojed - Foto 2

Atlas psů

28. listopadu 2008 v 11:45 | Sissi |  Plemena psů
A
B
C
-----
Č
-----
D
------
E
------
F
-----
G
------
H
------
Ch
------
I
------
J
------
K
L
-------
M
-------
N
O
------
P
------
Q
------
R
------
S
Š
T
-----
U
------
V
-------
W
------
Y
------
Z
------
Ž
------

Sníšek je tu jupí!!!

24. listopadu 2008 v 14:56 | Sissi |  Moje psaní xD
Jupí!!!!Snížek je tu!!!Vědci říkají, že to prý do Vánoc nevydrží ale podle mě se mýlej!Vánoce tenhle rok nebudou na blátě to Vám přísahám!!ˇ!V sobotu jsem se s jednou z mých nejlepších kamarádek Šárynkou sešla a spolu s našimi fenkami Airinkou a Meginkou jsme šli k nám.Pocestě jsme šly okolo rybníka a dělaly si srandu z Megí,že snad není tak tupá,aby do toho rybníka skočila.A najednou bum...............rána a pod mojí Airinkou se prolomil led.Myslela sem že jí zabiju.Doplavala ke břehu a rychle jsme utíkaly domů,aby nepromrzla.Tam jsme ji pořádně vyčesaly od zmrzlé vody na srsti a bylo to naštěstí jinak vše v pořádku.Poté jsme vytáhli sáňky a chvíli vozila moje 2 mladší sourozence,dvojčata Vendulku a Martínka.Potom se mi Šaryk rozhodla ukázat,jak ji Megí na bobu tahá.Šli jsme na silnice, která nebyla posolená,jen na ní byl uklouzaný sníh.Šárka nasedla na bob držela v ruce vodítko s Megí a najednou frrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..............................Řítila se z kopce dolů.Bylo fakt vtipný se na ně koukat xD.Poté jsem to zkusila s mojí fenečkou Airinkou.Ze začátku se jí moc nechtělo.Šárka říkala že prý pro to nemá předpoklady,ale druhý den jsem se od mamky dozvěděla,že plemeno bernský salašnický pec má původ ve Švýcarsku,kde tahalo vozíky s mlékem,takže není divu,že jí to tahání nakonec šlo,i když to zkoušela poprvé.Když jsem seděla na bobu a přemlouvala Airu ať tahá,Šaryk mi do druhé ruky vrazila vodítko s Megí a už sem svištěla dolů s dvěma šílenými psy v čele xD.No byla to prostě šílená sranda.Oboum jim to strašně šlo. Celé promrzlé a vyválené ve sněhu jsme šli domů, a tam hráli mezitím nějaké hry na PC.Začínalo se stmívat,tak už Šaryk musela jít s Megí domů,aby ji cestou někdo neznás..........ehm ehm xD.Šla jsem ji k brance vyprovodit a když už holky dorazily domů,tak jsem jí radši volala ny mobil jestli došla v poho.Celý den sem si náramně užila a druhý den jela s Klárkou do Cinestaru na Madagaskar 2.Všem bych ten film doporučila!!!


Psí bleskowk@

22. listopadu 2008 v 12:26 | Sissi |  Bleskowky
 1. Ahoj!
 2. Máš doma zvíře?A jaké?
 3. Ukol: napiš tři zvířata,co začinají na N
 4. Ukol2: Napi čtyři psí plemena,co začinaji na Š
 5. Ukol3: vylušti přesmyčku áj-imjuli-vzíařta
 6. Co na diplom? (zvíře)
 7. Tak čau!

9. zápis do...

18. listopadu 2008 v 21:41 | Sissi |  Blacklist

[2] gabča, 18.11.2008 17:05

ahoj hlasne pro me jsem tam jako gabča tady :http://typ-denisa.blog.cz/0811/sonb-1-kolo#komentar-42462871
moc dík předem

JaKO VŽdY NěKDo CHcE PRo SEbe hLáSNOut- NO COMENT!!


8.zápis do pekelné knihy

18. listopadu 2008 v 21:39 | Sissi |  Blacklist
Nesnáším to text který je napsala nějaká nebo nějaký reig*.Napsal/a že mám hezký blog a že pro ni/ho ,,klidně můžu hlásnout".Nemyslí to upřímě že mám hezkej blog páč dopísmene stejný text napsala mejm SB taky!!!Kdyby to napsala do reklam tak hlasnu ale takhle na to muže zapomenout.Ještě ke všemu to napíše pod článek kde jste mohli hlasovat vy pro MůJ zdůrazňuji můj bloček!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tady to je:
[6] reig*, Web, 17.11.2008 17:50
Ahojki maš mooc hezu blog!
Až budeš mít čas tak se plsky jukni na mujj!
Měj se fain a ať se ti daří v BLOGAŘENÍ!!!
:))

Pejsánek

18. listopadu 2008 v 10:38 | Ellis
Plosím, zkopíruj si tohoto pejska na svůj blog, má také právo na normální život jako každý jiný obyvatel naší planety!
Jestli si ani ty stejně jako já nedokážeš představit, jak tohohle pejska (a mnoho dalších nevinných zvířátek) týrají, poděpiš se:
Týraná zvířata by také měli mít svá práva, dej si to na blog a ukaž lidem že jsi proti týrání zvířat
 1. MaKiSkA
 2. BloodyNightmare
 3. Jíťa
 4. Anetinec x)
 5. martinQá...x.!
 6. ♥Emo girl♥
 7. _LuCiiBuSkA_
 8. →kajis←
 9. N!k!na
 10. Nelinnesska
 11. >>WeRunQa<<
 12. Mrs.Jahůdka
 13. VeruŠ <3
 14. ♥Copy♥
 15. ☺Smajlikec☺
 16. Noui
 17. Ellis-s
 18. Sissi

Pes s angínou

18. listopadu 2008 v 10:36 | Ellis
tenhle pejsek stratil svoje prášky a dostal s toho angínu pomoc mu je najít....dej si ho na blogíseg třeba je tam najde...tak honem!!Tuleni

18. listopadu 2008 v 10:33 | Ellis
Kdo tohle nezkopčí, toho fakt zabiju! Omlouvá vás jen to, když nemáte blog!!!
SOS, pomozte, vyvražďují nás... Dejte celý článek... Tohle je fakt strašný! ='(

Koťátko

18. listopadu 2008 v 10:31 | Ellis
Tomuhle melému koťátku se chce spinkat.
Když se podepíšeš,určitě se mu bude krásně spát..Tak do toho!

Pejsek

18. listopadu 2008 v 10:26 | Ellis
Tenhle pejsek neměl žádné kamarády a až do teď byl smutný. Ale podívej dolů :) Nějaké už si našel a tak je teď o něco šťastnější :). Staň se také jeho kamarádem a udělej tohohle pejska ještě šťastnějšího :). Napiš přezdívku, tvůj blog a datum s časem ať ví kdy u tebe byl a kam se k tobě má vrátit :)
PastelQa* → www.pastelqa.blog.cz → 23.února 2008 → 14:05
SušenQa* → www.dementni.blog.cz → 28.února 2008 → 18:05
SelFík* → www.selfik.blog.cz→ 28.února 2008 → 19:15
http://i4.piczo.com/view/1/g/p/0/d/l/2/q/i/9/j/l/img/i148544512_76790_2.gif?redirsrc=img-Ego-http://i4.piczo.com/view/1/g/p/0/d/l/2/q/i/9/j/l/img/i148544512_76790_2.gif?redirsrc=imgwww.mysimplelife.blog.cz→ 28.února 2008 → 19:23
Pomerančwww.pom3ranc.blog.cz → 29.února 2008 → 15:56
Najkawww.najky.blog.cz → 29.února 2008 → 19:21
DANIII♥ → www.black-tortoise.blog.cz → 29.února 2008 → 19:30
Mrs. DomiiiQ → www.dominicqa.blog.cz → 21. marca → 22:14
J!mea → www.psychopage.blog.cz → 22.marca → 8:59
MrS. Janush[Q]a → http://janule97.blog.cz → 22.března → 12:56
PeTiiiNkA→ http://petinkaaa.blog.cz/ →11.května → 19:03
SaB!nQa→ www.sabinqua.blog.cz → 12.Května → 13:17
Black rose007→www.black-rose007.blog.cz →12.května 20.34
Azzy → http://a-n-e-t-t-t-y.blog.cz → 13.května 11:37
zdeniika → zdencinblogisek.blog.cz → 26.června.2008 13:01
Elinka → sakricnskrowe.blog.cz → 26. června 2008 → 13.07
Noui → www.noui.blog.cz → 27. června 2008 → 17:34
Ellis-s -> www.ellis-s.blog.cz -> 4. listopadu 2008 -> 20:20
Sissi->siminky99.blog.cz ->18.listopadu->10:24

Bart ve vězení

18. listopadu 2008 v 10:20 | Ellis
Pomoz Bartovi dostat se z vězení. Každý tvůj blog jak se podepíšeš mu pomůže.
Web → www.zivot-gabriely.blog.cz ←→ z-gabriela
Web → www.witch-zabava.blog.cz ←→ janilla
Web → www.crazy-martina.blog.cz ←→ crazy-martina
Web → www.spiesky-ts.blog.cz ←→ Clover Ewening
Web → www.barrruska88888.blog.cz ←→ barrruska
Web → www.misky9.blog.cz ←→ Mišky9
Web → www.barusky-blogisek.blog.cz ←→ *B.arůůů*
Web → www.my-coloury-world.blog.cz←→ Lucy-G!rl
Web → www.sarlunka.blog.cz ↔ *ŠaRłunQa*
Web → www.luczynky-world.blog.cz ←→ Luczynka<3
Web → www.muuuj-blog.blog.cz ←→ haňullQa
Web → www.muuuuj-blogisek.blog.cz ←→ Denča
Web → www.noui.blog.cz ←→ Noui
web -> www.ellis-s.blog.cz < - > Ellis-s
web->www.siminky99.blog.cz< - >Sissi

Ovečka

18. listopadu 2008 v 10:16 | Sissi
Ovečka pro štěstí
Tato ovečka přináší štěstí!!!
Pro všechny blogaře!!!
Musíš si to dát do 10 minut na blog jinak budeš mít malou návštěvnost!!A tvůj blog bude mít smůlu!!!Neváhej a rychle si pospěš!!Ať to stihneš!!

Jsem už v 2.kole SonBu

16. listopadu 2008 v 21:17 | Sissi
Prosíím prosíím podpořte mě.Sem už ve 2.kole kole SONB!!!!Myslím že můj blog je celkem hezký takže pls jsem tam ako Sissi.
Tak.......................................................tudy................................................................

POZOR jsou za to nově diplomky!!!!!!!!!!!!!!!